Szybki kontakt

Tel: 530 260 592

e-mail: antarktyda69@onet.pl

Dezynsekcja

Dezynsekcja to zwalczanie pluskiew, pcheł, komarów, much, karaluchów, szerszeni os i wielu innych insektów. Owady te stanowią zagrożenie, ponieważ mogą przenosić groźne dla człowieka choroby i wywoływać alergię.

Dezynsekcja pozwala utrzymać teren w czystości, wolnym od szkodników, ich odchodów i różnych patogenów roznoszonych przez owady. W przemyśle spożywczym jest ona wymagana na podstawie rozporządzenia Ministra Zdrowia, aby szkodniki nie miały kontaktu z żywnością.

Metody dezynsekcji

Zamgławianie ULV

Dezynsekcja Gdańsk, Gdynia, Trójmiasto

Jest to zabieg, polegający na tym, że maszynowo zostają wytworzone kropelki o mikroskopijnej średnicy, a następnie rozprowadza się je przy użyciu generatora zimnej mgły. Kropelki te są mieszaniną substancji trującej oraz wody w odpowiednich proporcjach, dzięki temu są one lekkie i bez problemu unoszą się w powietrzu. To właśnie ta właściwość – mały rozmiar i unoszenie się w powietrzu – odpowiadają za skuteczność zamgławiania.

Mgła wytwarzana przez generator ULV (ultra low volume, co oznacza zamgławianie przy użyciu minimalnych ilości substancji biobójczych) jest w stanie dotrzeć do absolutnie każdej szczeliny i uśmiercić ukryte w niej szkodniki. Taki efekt jest nie do osiągnięcia w tradycyjnych opryskach.

Dużą zaletą zamgławiania przy użyciu zamgławiacza ULV i wytwarzania zimnej mgły jest zastosowanie niskich temperatur. W innych przypadkach obserwowano wydzielanie się gorących spalin w procesie wytwarzania mgły z cieczy. Jest to niekorzystne zjawisko, ponieważ większość preparatów stosowanych w dezynsekcji jest wrażliwa na wysoką temperaturę (nie powinny być poddawane temperaturze wyższej niż 45 stopni, gdyż tracą swoje właściwości).

Substancje owadobójcze stosowane w zamgławianiu ULV zamknięte są w kapsułkach. Woda, która jest w składzie mieszanek używanych do dezynsekcji, odparowuje. Kapsułki pozostają w miejscu, w którym osiadły – pękają dopiero w momencie, kiedy nadejdzie owad. Zawarta w ich wnętrzu trująca substancja wydostaje się na zewnątrz i osiada na owadzie, dokładnie pokrywając jego ciało, w tym także odnóża, którymi za chwilę owad będzie pobierał pożywienie. W ten sposób trucizna przedostaje się do żołądka szkodnika, powodując śmierć w ciągu kilku godzin. Kapsułki, o ile nie zostaną wcześniej zmyte, pozostają na powierzchni, która została poddana zamgławianiu ULV, od 2 do 4 tygodni. Czas zależy m.in. od temperatury i wilgotności.

Zamgławianie ULV jest sposobem szeroko rekomendowanym przez nad podczas wykonywania usługi odpluskwiania mieszkań.

Zamgławianie ULV – najczęstsze zastosowania

zwalczanie pluskiew i innych szkodników domowych: moli, pcheł, prusaków, karaluchów, wszy, rybików cukrowych,

zwalczanie szkodników na zewnątrz domu, na otwartej przestrzeni: komarów, much, meszek, mrówek,

usuwanie szkodników i dezynfekcja pomieszczeń gospodarczych (obory, chlewy, magazyny, silosy),

zabiegi w trudno dostępnych miejscach, np. piwnicach – sprawdza się w blokach, gdzie może być problem z przekonaniem wszystkich lokatorów do otworzenia boksów. Klasyczny oprysk wykonywany jest tylko na korytarzu, lecz zwalczane insekty (np. pchły) mogą przetrwać w niedostępnych zakamarkach. Zamgławianie ULV powoduje rozproszenie mgły zabójczej dla insektów nawet w zamkniętych boksach i likwiduje problem szkodników oraz przykre zapachy.

Fumigacja/gazowanie

Fumigacja to jedna z wielu metod zwalczania szkodników. Polega ona na wypełnieniu zamkniętej przestrzeni gazowymi pestycydami (fumigantami) w celu uduszenia lub zatrucia organizmów szkodliwych znajdujących się wewnątrz.

Fumigacji, gazowania dokonuje się przy użyciu pary, dymu, ale najczęściej stosowanymi fumigantami są silnie trujące gazy reaktywne.

Stosowanie tej metody wymaga odpowiednich kwalifikacji oraz szczególnych środków ostrożności. Ze względu na istotę działania jest to najskuteczniejsza metoda zwalczania szkodników, ponieważ przy zachowaniu parametrów szczelności i penetracji materiału nie ma możliwości uniknięcia oddziaływania fumigantu, który wypełnia całe pomieszczenie poddane zabiegowi.

Wykonujemy między innymi takie działania jak:

Usuwanie pluskiew Łódź

Nasza firma specjalizuje się w dezynsekcji, w szczególności likwidacji pluskiew na terenie Łodzi oraz Pabianic, czy Zgierza. Stosujemy metodę zamgławiania ULV, która jest najlepszym sposobem na likwidację pluskiew, gdyż przy pomocy mgły ze środkiem biobójczym jesteśmy w stanie dotrzeć do każdego, najmniejszego kąta w pomieszczeniu.

530-260-592

Dezynfekcja

Dezynsekcja

Deratyzacja

i

Sprzątanie